Η Maude Mathis στο Corfu Mountain Trail.
![](https://corfumountaintrail.com/wp-content/uploads/2022/01/272048258_6797217497016567_7095785100112595148_n-297x300.jpg)
Πλέον έχει καθιερωθεί και τα τελευταία χρόνια στο Corfu mountain Trail υπάρχει μεγαλύτερη συμμετοχή διεθνών αθλητών, περίπου το 50% την συμμετοχών, όπως επίσης ότι ο αγώνας μας βρίσκεται στο καλεντάρι αθλητών παγκόσμιας εμβέλειας, ο Marco Olmo, ο Ludovic Pommeret,ο Gediminas Grenius, ο Mario Ramos, η Silvia Lubics καθώς και πολλοί άλλοι.
Φέτος θα ξεκινήσουμε τις ανακοινώσεις με την Maude Mathis η οποία με χρόνο μαραθωνίου τις 2.30 ώρες, νικήτρια στο Mont Blanc marathon 2600d+ με χρονο 3.41.00, Νο 2 στην παγκόσμια κατάταξη Itra και
αήττητη σχεδόν την περσινή χρονιά η οποία κατέκτησε την πρώτη θέση στο Golden Trail series.